اسکی در ۱۷ استان کشور فعال است - hamkelasy3
دسته‌بندی نشده

اسکی در ۱۷ استان کشور فعال است

ایسنا/کرمانشاه رئیس فدراسیون اسکی از فعال بودن رشته اسکی در ۱۷ استان کشور خبرداد.


عباس نظریان امروز(۲۷ شهریور) در مجمع انتخاباتی هیات اسکی استان کرمانشاه، بااشاره به آغاز فعالیت ورزش های زمستانی در دنیا از سال ۱۹۲۴، اظهارکرد: از سال ۱۹۲۶ ایران در رویدادهای المپیک زمستانی حضور پیدا کرده و تاکنون یازده دوره در این رقابت ها شرکت داشته است.


وی افزود: بسیاری از مردم ورزش‌های زمستانی را با رشته های اسکی آن هم با اسکی آلپاین، صحرانوردی و اسنوبرد می شناسند و منتظر هستند تا با بارش های زمستانی و سفیدپوش شدن ارتفاعات به هر نحوی به انجام این ورزش بپردازند.


رئیس فدراسیون اسکی اضافه کرد: در ورزش های زمستانی ۳۵۰ مدال در ۱۵ رشته توزیع می شود که برخی از این رشته ها داخل سالنی و برخی هم در بیرون از سالن است.


وی تصریح کرد: از تعداد ۱۵ رشته ورزش زمستانی، حدود شش تا هفت رشته آن همچون اسکی آلپاین و صحرانوردی مرتبط با برف و زمستان است و دو رشته دیگر آن مثل اسکی چمن را می‌توان در فصل تابستان انجام داد.


به گفته این مسئول، تاکنون سه رشته از رشته های ۱۵ گانه ورزش‌های زمستانی مانند لوژسواری و بیااتلون به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها در کشورمان راه اندازی نشده است.


وی در ادامه با بیان اینکه از سالهای گذشته همواره اسکی ایران را با ورزشکارانی از استان های تهران و البرز همچون شمشکی، کیادربندسری، کلهر و سلیمانی می شناسند، گفت:خوشبختانه این رشته در سالهای اخیر توزیع خوبی در سایر استان های کشور داشته است، به گونه ای که هم اکنون اسکی در ۱۷ استان فعال است.  


رئیس فدراسیون اسکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ورزشکارانی از استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، گیلان، اردبیل، کردستان و … را داریم که در مسابقات مختلف این رشته شرکت می کنند.


وی در ادامه عنوان کرد: اسکی رشته‌ای قابل رشد و گسترش است، چراکه برای راه اندازی آن تنها داشتن یک سالن ورزشی معمولی در ابعاد ۴۰*۲۰ با یخ پوش کردن کف آن کافی است.


نظریان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه در حال حاضر در هر استانی تعداد زیادی سالن در این ابعاد وجود دارد، بنابراین نیاز به احداث یک سالن جدید برای این رشته نیست، بلکه می توان تنها یکی از آن سالن ها را برای این رشته در نظر گرفت و با کمک بخش خصوصی آن را به سالن یخ تبدیل کرد.


وی ادامه داد: البته ورود بخش خصوصی به این رشته مستلزم این است که او را مجاب کرده که این رشته آورده دارد، توسعه شادی و نشاط را در جامعه به دنبال خواهد داشت و از طرفی برگشت سرمایه در آن اتفاق می افتد.


رئیس فدراسیون اسکی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک انتخاب احسان اسمعیلی به عنوان رئیس جدید هیات اسکی کرمانشاه توصیه هایی هم به او داشت و گفت: از هیات انتظار می رود که از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کند و برای جذب منابع چشم انتظار وزارت ورزش، فدارسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان نباشد.


وی بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان، بانوان، دانش آموزان و دانشجویان برای توسعه این رشته هم تاکید کرد و افزود: باتوجه به موقعیت مرزی و کوهستانی کرمانشاه، امکان راه اندازی رشته بیااتلون(اسکی صحرانوردی همراه با اسلحه) برای نیروهای مسلح در این استان وجود دارد.


نظریان در پایان استعدادیابی، آموزش، برگزاری اردوها و مسابقات، اعزام و حضور تیم ها در مسابقات و کمپ ‌های مختلف استانی و … را از وظایف رئیس جدید این هیات عنوان کرد.


می توانیم در رشته اسکی موفق باشیم


در ادامه این نشست، منوچهر حاتمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه رشته اسکی ظرفیت خوبی برای توسعه در بین مردم کرمانشاه دارد، گفت: رئیس جدید این هیات باید بتواند آن را در هر دو بعد قهرمانی و همگانی توسعه دهد. 


وی ادامه داد: هرچند که کرمانشاه زیرساخت لازم را برای راه اندازی تعدادی از رشته های اسکی ندارد، اما با فراهم کردن برخی زیرساخت ها می‌توانیم در این رشته موفق و مدال آور شویم، کما اینکه در سالهای گذشته هم باوجود اینکه کرمانشاه استانی ساحلی نیست، اما در رشته های ساحلی و حتی رشته‌ای مانند قایقرانی قهرمانان بزرگی را به کشور تحویل داده‌ایم. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟لینک مطالب دیگرراهنمای خرید نهال

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *