ضرب الاجل معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای غول آهنی یاسوج - hamkelasy3
دسته‌بندی نشده

ضرب الاجل معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای غول آهنی یاسوج

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای غول آهنی یاسوج ضرب‌الاجل مشخص کرد.


سید محمود اسلامی، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه بازدید از تالار فرهنگی و هنری مرکزی یاسوج برای پیمانکار این پروژه ضرب‌الاجل مشخص کرد و افزود: اگر پیمانکار تا ۱۵ روز دیگر کارش را در این پروژه که مطالبه عموم مردم، هنرمندان و اهالی رسانه است، شروع نکند، تضامین او را بر اساس قانون به اجرا خواهیم گذاشت.


وی درباره صحبت‌های نماینده پیمانکار ، اظهارکرد: قرار بود تا یک هفته دیگر کار را شروع کند، اما بنده معتقدم او تا ۱۵ تیر فرصت دارد که کارش را شروع کند و در غیر این صورت هیچ مماشاتی با او نخواهیم داشت و طبق قانون عمل می‌کنیم.


اسلامی تاکید کرد: تضامین لازم در این راستا دریافت شده است و در صورت رفع نشدن مشکلات تا زمان تعیین شده (۱۵ تیر) پیمانکار به خاطر کوتاهی در انجام وظایف و تعهدش باید پاسخگو باشد.


معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: سال گذشته طرح‌های مطالعاتی برای واگذاری این پروژه به پیمانکار انجام شد و با حضور نمایندگان سازمان بازرسی و برنامه و بودجه این فرآیند انجام شد و قرار بود عملیات اجرایی آن آغاز شود.


اسلامی تصریح کرد: این پروژه یک سری موانع و مشکلاتی را بر اساس نظر وزارتخانه و پیمانکار داشت که اکنون این موانع و مشکلات از دید ما برطرف شده است.


ضرب‌الاجل معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای غول آهنی یاسوج


وی ادامه داد: هفته گذشته مدیرکل دفتر نوسازی ما یک هفته برای شروع عملیات اجرایی و اتمام کامل این پروژه مهلت داده است.


معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و بنده پیگیر هستیم و ناظر این پروژه نیز که مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارتخانه ماست هم به طور جد پیگیری خواهد کرد.


اسلامی تاکید کرد: تا ۱۵ تیر سال جاری اگر این مسائل رفع نشد با پیمانکار بر اساس قانون برخورد خواهیم کرد و تضامین لازم اخذ شده و به طور حتم به مراجع قانونی تحویل داده می‌شود و بعد از آن وزارتخانه خودش تصمیم می‌گیرد و در ردیف ۱۵ پروژه‌ای را که ما در خصوص پروژه‌های ملی داریم این پروژه را هم مثل دیگر پروژه‌های ملی استان‌ها خواهیم دید.


وی خاطرنشان کرد: سال گذشته این پروژه تحویل پیمانکار داده شده و قرار بود سه ساله این را تحویل بدهد و طرح تکمیل شود.


 زیرساخت های فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد تقویت می شود


همچنین امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به سفر نیم روز معاون وزیر و مدیران ستادی وزارت ارشاد گفت: در این سفر مصوب شد حمایت های خوبی از فرهنگسراها و زیرساخت های فرهنگی و هنری استان نه تنها در مرکز استان بلکه در همه شهرستان ها انجام شود.


وی افزود: امروز ضمن بررسی شرایط پروژه های عمرانی در حوزه فرهنگ و هنر برخی مشکلات فرهنگسراها و زیرساخت های فرهنگی و هنری استان در بخش تعمیر و تجهیز و سایر ملزومات جانبی بازدید شد.


درخشان اظهارکرد: بخش قابل توجهی از زیرساخت های فرهنگی و هنری استان به دلیل فرسودگی به امکانات تخصصی و جانبی نیازمند دارند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین بخشی از نیازمندی های استان در حوزه فرهنگ و هنر در قالب سفر دوم دولت مورد توجه قرار گرفته است.


درخشان با اشاره به پروژه تالار مرکزی یاسوج هم گفت: این طرح حدود یک سال است که به سرمایه گذار واگذار شده اما به دلایلی که تاخیری در عملیات اجرایی پروژه ایجاد شده است.


ضرب‌الاجل معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای غول آهنی یاسوج


وی ادامه داد: در یک بازه زمانی ۱۵ روزه باید سرمایه گذار کار را آغاز کند و در غیر این صورت کار وارد پروسه حقوقی و قضایی می شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد  عنوان کرد: عملیات اجرایی تالار مرکزی یاسوج سال ۸۷ در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع آغاز شد که اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


درخشان تصریح کرد: تا حدود ۱۰ سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان از محل منابع ملی برای آن هزینه شده است.


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، سرمایه گذار ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار با وزارتخانه قرارداد منعقد کرده است که باید در مدت سه سال این پروژه را تکمیل کند.


بنا براین گزارش، تالار فرهنگ و هنر شهر یاسوج که سال ۸۷ کلنگ‌زنی شده قرار بود سه سال بعد به بهره‌برداری برسد اما هم‌اکنون با گذشت حدود ۱۵ سال از وعده داده شده، هنوز افتتاح نشده است.


در سفر وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۵ به استان کهگیلویه و بویراحمد، قرار بود که فاز نخست این طرح به بهره‌برداری برسد اما این مساله محقق نشد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرموتور برق چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *