۶۹ میلیارد تومان طرح اقتصادی در دلفان بهره برداری شد - hamkelasy3
دسته‌بندی نشده

۶۹ میلیارد تومان طرح اقتصادی در دلفان بهره برداری شد

ایسنا/لرستان استاندار لرستان با اشاره به بهره‌برداری از سه طرح تولیدی و اقتصادی به ارزش ۶۹ میلیارد تومان در دلفان گفت: مشکلات حقوقی کشتارگاه مرغ شهرستان دلفان برطرف شده و این واحد در آستانه شروع به کار مجدد است.


فرهاد زیویار در پایان سفر به شهرستان دلفان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نتیجه این سفر تجلی پیدا کردن ظرفیت‌های پاک و مجدانه مردم این دیار است افزود: سه طرح تولیدی و اقتصادی شامل نمایندگی فروش، تعمیر و خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو، توسعه کارخانه شن و ماسه و واحد تولیدی مصالح مبلمان شهری به ارزش ۶۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیدند.


استاندار لرستان با اشاره به راه‌اندازی طرح تولیدی مصالح مبلمان شهری دلفان گفت: این کارگاه در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد تومان از سوی شهرداری نورآباد احداث شده است که ضمن بهره‌برداری از این طرح زمینه اشتغال ۳۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.


زیویار به افتتاح فاز دوم کارخانه شن و ماسه شهرداری نورآباد اشاره کرد و افزود: این طرح فرصتی برای درآمد پایدار شهرداری نورآباد است که  با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد تومان و اشتغال ۱۱ نفر به بهره‌برداری رسید.


وی ادامه داد: با افتتاح این دو طرح شهرداری نورآباد هم در تامین مصالح مورد نیاز خود و هم در تامین هزینه‌های مترتب بر شهرداری از جمله پرداخت حقوق و ساخت و سازهای عمرانی شهرداری در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت.


زیویار به افتتاح  نمایندگی فروش، خدمات پس از فروش و تعمیر مدیران خودرو اشاره کرد و افزود: این طرح در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متربع و زیربنای ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع افتتاح شد.


استاندار لرستان با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه و برای ۴۰  نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است، افزود: این طرح یک فعالیت خلاقانه است که برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان شکل گرفته است.


استاندار لرستان به بازدید از سوله‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در منطقه تعیین شده در نورآباد به منظور راه‌اندازی کارخانه نساجی تهیه اقلام مورد نیاز جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی فاز نخست این کارخانه بین ۲۰ تا ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و با تکمیل فاز دوم شرایط اشتغال برای ۶۰۰ نفر در شهرستان نورآباد ایجاد خواهد شد.


زیویار همچنین به بازدید از کشتارگاه مرغ دلفان اشاره کرد و افزود: علی‌رغم تملک این کشتارگاه از سوی بانک اقدامات و پیگیری‌های حقوقی برای راه اندازی مجدد این طرح انجام شد و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.


وی نیاز شهرستان دلفان به این طرح را ضروری دانست گفت: شهرستان دلفان علاوه بر تامین مرغ مورد نیاز خود، بخشی از تولیدات را به خارج از شهرستان صادر می‌کند.


زیویار ادامه داد: این کشتارگاه در سه هزار و ۴۰۰ مترمربع سوله برای ۴۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *