طوفان الاقصی تنش در مرز لبنان فلسطین اشغالی مقابله حماس با - hamkelasy3
دسته‌بندی نشده

طوفان الاقصی تنش در مرز لبنان فلسطین اشغالی مقابله حماس با

منابع رسانه‌ای از درگیری میان ارتش رژیم صهیونیستی با افرادی که از لبنان وارد اراضی اشغالی شدند، خبر می‌دهند.


به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز،‌ ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید ابلاغیه در خصوص نفوذ تعدادی از افراد از لبنان به اراضی اشغالی دریافت کرده و نظامیان آن در منطقه عملیات نفوذ از لبنان مستقر شده‌اند.


شبکه ۱۲ این رژیم نیز گزارش داد که از ساکنان منطقه مرزی اراضی اشغالی با لبنان خواسته شده تا در خانه‌های خود را ببندند.


خبرنگار الجزیره اعلام کرد که در منطقه مرزی «الضهیره» در بخش غربی از جنوب لبنان، تیراندازی صورت گرفته و رژیم صهیونیستی به اطراف منطقه مرزی «مروحین» در جنوب لبنان حمله کرده است.


شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد، ۲ نفر از افرادی که از لبنان به اراضی اشغالی نفوذ کرده بودند، با آتش نظامیان این رژیم جان باخته‌اند.


از سوی دیگر، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پی درگیری‌ها در ساحل زیکیم در شمال غزه، تانک‌های بیشتری توسط ارتش این رژیم منتقل شدند.


از سوی دیگر، حماس اعلام کرد که اسکادرانی از جنگنده‌های اف ۱۶ را در آسمان غزه با سامانه هوایی ساخت داخل «متبر ۳» هدف قرار داده است.

در همین حال، سخنگوی آنروا اعلام کرد: ما نسبت به کمبود امدادرسانی‌ها و نیازهای انسانی در سایه بسته بودن مرزها هشدار می‌دهیم.


تعداد افرادی که از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده‌اند به ۸۰۰ تن و تعداد مجروحان آنها به ۲۴۰۰ تن رسیده است. این در حالی است که یدیعوت آحارونوت تعداد کشته شدگان این رژیم را هزار تن برآورد کرده است.


در همین حال، منابع رسانه‌ای انگلیسی اعلام کردند که هراس این می‌رود که بیش از ۱۰ شهروند انگلیسی در اراضی اشغالی کشته یا مفقود شده باشند.


از سوی دیگر، وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد که در حملات رژیم صهیونیستی، تعداد شهدا در غزه به ۵۶۰ نفر و زخمی‌ها به ۲۹۰۰ نفر افزایش یافته است.


سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: اطلاعاتی درخصوص وضعیت اسیران اسرائیلی در دست حماس نداریم.


یک منبع سیاسی رژیم صهیونیستی نیز گفت: مذاکراتی در خصوص سرنوشت گروگان‌های اسرائیلی در دست حماس در جریان نیست.


ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که نیروهایش مناطق مرزی با نوار غزه را تحت اشغال خود درآورده‌اند.


منابع خبری اعلام کردند که مصر منتظر پاسخ طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی به پیشنهاد تبادل اسرا و آتش بس موقت تا زمان تکمیل تبادل است. رویترز نیز عنوان کرد که هیچ پیشرفتی در میانجی‌گری قطر برای انجام تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی در سایه مخالف دو طرف حاصل نشده است.


در همین حال، گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس تصاویر و اطلاعات سرباز اسرائیلی که در حمله این رژیم به نوار غزه کشته شد، منتشر کرد.


اتحادیه اروپا از توقف کمک‌هایش به فلسطینی‌ها خبر داد.


شاهدان عینی نیز اعلام کردند که یکی از موشک‌های مقاومت فلسطین در نزدیکی فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو و موشک دیگری در قدس اشغالی سقوط کرده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *